Ogłoszenia Dla LSO

Wakacyjna Służba Boża   2 0 1 2

P u n k t a c j a :

  1. Służenie obowiązkowe
    1. „aktywne” +3pkt
    2. „bierne” +2pkt
  2. Nieobecność na służeniu obowiązkowym -4pkt
  3. Służenie nadobowiązkowe
    1. „tygodniowe-wieczorne” +1pkt
    2. „tygodniowe-poranne” +2pkt
  4. Brak zdyscyplinowania -3pkt
  5. Niedopełnienie obowiązków -2pkt

Wpisu do zeszytu służenia dokonują: Ksiądz, Szafarz, Zakrystianka, inna osoba uprawniona. Samym ministrantom, lektorom czy scholistkom bez pozwolenia nie wolno dokonywać wpisów do zeszytu.




W I E L K I  C Z W A R T E K

Msza Święta Wieczerzy Pańskiej

Pieśni:

  1. Na rozpoczęcie” „Pan, kiedyś stanął nad brzegiem…”
  2. Na ofiarowanie: „Z rąk kapłańskich...”
  3. Na Komunię: ”
    „Bądźże pozdrowiona...”
    „Jezusa ukrytego...”
    „Dzięki, o Panie, składamy dzięki...”
    „Uwielbiony, bądź Panie...”
  4. Na wystawienie Sakramentu: „O zbawcza Hostio…”
  5. Podczas przeniesienia do Ciemnicy: „Jużem dość pracował…”
  6. Na zakończenie: „Kochajmy Pana…”

Asysta liturgiczna:

  1. Komentator: Michał Marusia
  2. Akolitki: Karol Maślanka, Jakub Mikulak
  3. Dzwony, dzwonki, gong, sygnaturka: Hubert Maślanka, Bartek Rusiniak, Przemek Tokarczyk, Łukasz Tokarczyk
  4. Czytania: świecki (Robert Śmigowski), Mateusz Popiół
  5. Modlitwa wiernych: Patryk Podgórni
  6. Patena: Dominik Baran, Jakub Broniszewski
  7. Ceremoniarz: Paweł Sztuczka

Czuwanie Liturgicznej Służby Ołtarza

Wielki Piątek – Pan Jezus w Ciemnicy

9.00 – Michał Marusia

9.40 – Jakub Białowodzki

10.20 – Maciek Białowodzki

11.00 – Mateusz Rusiniak

11.40 – Paweł Sztuczka

12.20 – Jakub Mikulak

13.00 – Karol Maślanka

13.40 – Jakub Broniszewski

14.20 – Dominik Baran

Wielka Sobota – Pan Jezus w Grobie

9.00 – Andrzej Sztuczka

9.40 – Marysia Kucz

10.20 – Patryk Podgórni

11.00 – Szymon Sztuczka

11.40 – Adrian Jarzębak

12.20 – Marzena Rusiniak

13.00 – Dominika Baran

13.40 – Konrad Pawlik

14.20 – Hubert Maślanka

15.00 – Przemek Tokarczyk

15.40 – Gośka Rusiniak

16.20 – Madzia Rusiniak

17.00 – Kasia Kuźlak

17.40 – Kasia Kluska

18.20 – Łukasz Tokarczyk

Nieobecność na czuwaniu minus 15 punktów!



 W I E L K I  P I Ą T E K

Pieśni:

  Na rozpoczęcie Drogi Krzyżowej: „Jużem dość pracował…

  Na zakończenie Drogi Krzyżowej: „Rozmyślajmy dziś wierni chrześcijanie…

  W czasie adoracji krzyża: Krzyżu Chrystusa, bądźże pochwalony...”

  „Ludu mój, ludu...”

  W czasie Komunii Świętej: „Pan Jezus już się zbliża...”

  „Jezusa ukrytego,...”   „Jeden chleb...”

  W czasie procesji do Grobu: „Jezu Chryste Panie miły...”

  Po modlitwie w Grobie: Gorzkie Żale...

  Scholistki /Marzena/czytają intencję poszczególnych części Gorzkich Żali

Asysta liturgiczna:

  1. Krzyż i akolici na Drodze Krzyżowej i asysta przy adoracji Krzyża: Andrzej Sztuczka, Karol Maślanka, Patryk Podgórni,
  2. Komentator: Michał Marusia
  3. I czytanie – świecki (Mateusz Popiół)
  4. II czytanie – Mateusz Rusiniak
  5. Opis Męki Pańskiej Robert Śmigowski, Marek Rusiniak, Paweł Sztuczka
  6. Oświetlenie grobu: Paweł Sztuczka
  7. Przygotowanie ołtarza na Komunią Świętą: Maciek Białowodzki, Szymon Sztuczka
  8. Patena: Adrian Jarzębak, Jakub Mikulak
  9. Kołatki: Adrian Jarzębak, Bartek Rusiniak, Przemek Tokarczyk, Kuba Broniszewski
  10. Monstrancja, welon – Paweł Sztuczka



W I E L K A  S O B O T A

Wigilia Paschalna

Pieśni:

  1. Podczas pokropienia: „Com przyrzekł Bogu na chrzcie raz...”
  2. Na ofiarowanie: „Otrzyjcie już łzy płaczący...”
  3. Na Komunię: „Bądźże pozdrowiona...”
      „Cóż Ci Jezu damy...”
  4. Podczas procesji: „Wesoły nam dziś dzień nastał...”
      „Nie zna śmierci Pan żywota...”
  5. Po przyjściu procesji do kościoła: „Ciebie Boga wysławiamy...”
  6. Na zakończenie: „Boże, coś Polskę…”

Asysta liturgiczna:

  1. Komentarze – Michał Marusia
  2. Akolici – Karol Maślanka, Jakub Mikulak
  3. Mikrofon – Hubert Maślanka
  4. Mszał – Bartek Rusiniak
  5. Grana – Przemek Tokarczyk
  6. Paschał – Marek Rusiniak
  7. Oświetlenie kościoła, czuwanie w zakrystii, dzwony: Paweł Sztuczka
  8. I czytanie /Rdz/ – świecki (Robert Śmigowski)
  9. II czytanie /Wj/ - Andrzej Sztuczka
  10. III czytanie /Iz/ - świecki (Mateusz Popiół)
  11. Dzwony, dzwonki, gong, sygnaturka – Przemek Tokarczyk, Hubert Maślanka, Bartek Rusiniak, Łukasz Tokarczyk
  12. IV czytanie /Rz/ - Paweł Sztuczka
  13. Kociołek z wodą do pokropienia: Kuba Mikulak
  14. Przygotowanie ołtarza do Mszy Św.: Maciek Białowodzki, Szymon Sztuczka
  15. Modlitwa wiernych – Patryk Podgórni
  16. Pateny: Dominik Baran, Kuba Broniszewski
  17. Figura Zmartwychwstałego – Paweł Sztuczka
  18. Krzyż przepasany stułą – Marek Rusiniak
  19. Pochodnie: Szymon Sztuczka, Adrian Jarzębak, Jakub Mikulak, Karol Maślanka

Zadbajmy każdy o porządek w zakrystii po liturgii.




Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego

Godz. 8.00

Komentarz: Michał Marusia

Czytanie I: świecki (Robert)

Czytanie II: Jakub Białowodzki

Modlitwa wiernych: Andrzej Sztuczka

Przygotowanie ołtarza: Maciek Białowodzki, Szymon Sztuczka

Pateny: Pateny: Konrad Pawlik, Tokarczyk Łukasz

Godz. 10.00

Komentarz: Mateusz Rusiniak

Modlitwa wiernych: Patryk Podgórni

Przygotowanie ołtarza: Kuba Broniszewski, Dominik Baran

Pateny: Bartek Rusiniak, Adrian Jarzębak




Poniedziałek wielkanocny

Godz. 8.00

Komentarz: Michał Marusia

Czytanie I: świecki (Robert)

Czytanie II: Jakub Białowodzki

Modlitwa wiernych: Andrzej Sztuczka

Przygotowanie ołtarza: Maciek Białowodzki, Szymon Sztuczka

Pateny: Konrad Pawlik, Tokarczyk Łukasz

Godz. 10.00

Komentarz: Mateusz Rusiniak

Czytanie I: świecki (Mateusz)

Czytanie II: Marek Rusiniak

Modlitwa wiernych: Patryk Podgórni

Przygotowanie ołtarza: Kuba Broniszewski, Dominik Baran

Pateny: Bartek Rusiniak, Adrian Jarzębak

Zadbajmy każdy o porządek w zakrystii po liturgii.

Foto

Ogłoszenia Ogłoszenia Ogłoszenia