Wspólnoty

W wyniku wyborów w dniu 18 XI 2012 został wyłoniony nowy skład Parafialnej Rady Duszpasterskiej oraz Rady Ekonomicznej.

  1. Jan Węgrzyn – zastępca przewodniczącego rady duszpasterskiej
  2. Kazimierz Podgórni – przewodniczący rady ekonomicznej
  3. Stefania Żywczak – członek rady ekonomicznej
  4. Elżbieta Sikorska - sekcja dobroczynności rady duszpasterskiej
  5. Wiesław Keklak – członek rady ds. kontaktów z UMiG Pwinczna
  6. Andrzej Tokarczyk – członek rady reprezentant POAK


Parafialny Oddział Akcji Katolickiej został powołany do istnienia 2 XII 2011 roku dekretem podpisanym przez ks. Biskupa Wiesława Lechowicza.

  1. Robert Śmigowski
  2. Daniela Szewczyk
  3. Anna Tokarczyk
  4. Andrzej Tokarczyk
  5. Katarzyna Śmigowska
  6. Agata Żywczak
  7. Sabina Potoniec
  8. Mateusz Popiół
  9. Elżbieta Popiół
  10. Ireneusz Kordeczka
  11. Helena Tokarczyk


Liturgiczna Służba Ołtarza

Ministranci Lektorzy Scholistki
Bartłomiej Rusiniak Mateusz Rusiniak Klaudia Kluska
Przemysław TokarczykKarol Maślanka Justyna Rusiniak
Łukasz Tokarczyk Patryk Podgórni Angelika Maślanka
Konrad Pawlik Szymon Sztuczka Klaudia Barnowska
Arkadiusz Kulig Maciej Białowodzki Katarzyna Kluska
Adrian Wnęk Jakub Mikulak Weronika Baran
Jakub Podgórni Andrzej Sztuczka Emilia Polańska
Patryk Gumulak Magdalena Rusiniak
Adam Gardoń Marzena Rusiniak
Małgorzat Rusiniak
Urszula Gardoń
Justyna Wójtowicz
Małgorzata Zielińska - Animatorka


Stowarzyszenie Krwi Chrystusa powołane zostało do istnienia 10 III 2013 roku. Funkcję animatorki pełni Pani Anna Ogórek. Członkowie gromadzą się w każdy I czwartek miesiąca na wspólnej modlitwie – zmianie tajemnic „czerwonego” różańca.

Stowarzyszenie Krwi Chrystusa – Parafia Wierchomla Wielka

Grupa I Grupa II Grupa III
1Anna Ogórek - Animatorka Maria Dropek Stanisława Sekuła
2Katarzyna Śmigowska Rozalia Pawlik Stanisław Sekuła
3Elżbieta Serkis Anna Białowodzka Andrzej Sikorski
4Iwona Bołoz Bogumiła Nowaczyk Elżbieta Sikorska
5Aneta Podgórni Genowefa Kuc Stanisława Hnatyszak
6Maria Wnęk Helena Tokarczyk Bronisława Kmiecik
7Lucyna Jabrocka Janina Ogórek Lucyna Kmiecik


Róże Żywego Różańca

W parafii istnieje 12 Róż Żywego Różańca /Żeńskich - 7, Męskich - 5/.

Róża Kobiet im. św. Faustyny - zelatorka Elżbieta Sikorska

Róża Kobiet im. św. Weroniki - zelatorka Aniela Pustułka

Róża Kobiet im. św. Teresy - zelatorka Maria Sztuczka

Róża Dziewcząt im. św. Agnieszki - zelatorka Anna Żywczak

Róża Kobiet im. św. Jadwigi Królowej - zelatorka Maria Olipra

Róża Kobiet im. św. Barbary - zelatorka Zofia Ogórek

Róża Kobiet im. św. Rity - zelatorka Mieczysława Bagnicka

Róża Mężów im. św. Floriana - zelator Stanisław Sekuła

Róża Mężczyzn im. św. Stanisława Kostki - zelator Marek Białowodzki

Róża Mężczyzn im. św. o. Pio - zelator Leon Jabrocki

Róża Mężczyzn im. św. Franciszka - zelator Bogdan Białowodzki

Róża Młodzieńców im. Sługi Bożego Jana Pawła II - zelator Marcin Broniszewski

I. Obowiązki

Obowiązki Członkini/Członka Róży Żywego Różańca

  1. odmawianie codziennie jednego dziesiątka różańca świętego
  2. udział w comiesięcznej zmianie tajemnic różańcowych
  3. częste przystępowanie do sakramentów świętych oraz udział w procesjach maryjnych
  4. rozszerzanie czci Matki Bożej przykładem życia i działalnością apostolską
  5. odważne stawanie w obronie wiary i Kościoła na wzór św. Dominika
  6. wzajemne wspieranie się zwłaszcza w czasie trudności i choroby
  7. udział w pogrzebie zmarłego członka Żywego Różańca oraz w modlitwach za spokój jego duszy
  8. uroczyste obchodzenie dnia patrona/patronki swojej róży
  9. udział w czuwaniach modlitewnych z okazji nabożeństwa 40-to godzinnego, w Wielkim Tygodniu, w diecezjalnym dniu adoracji Najświętszego Sakramentu (dla naszej parafii jest to dzień 13 lipca każdego roku), prowadzenie rozważań w jednym dniu w miesiącu różańcowym
  10. angażowanie się w miarę możliwości w bieżące a konieczne prace parafialne.

II. Skład osobowy poszczególnych Róż

(a k t u a l i z a c j a w i o s n a 2012)

Róża Dziewcząt Św. Agnieszki
Święto patronalne: 21 stycznia

  1. Zielińska Małgorzata
  2. Żywczak Kinga
  3. Żywczak Karolina – zastępca zelatorki
  4. Jabrocka Maria
  5. Rykowska Maria
  6. Izworska Justyna
  7. Bołoz Kinga
  8. Majkrzak Dorota
  9. Bołoz Alicja
  10. Bołoz Dorota
  11. Petrylak Marzena
  12. Sikorska Gabriela
  13. Walczak Anna
  14. Ogórek Elżbieta
  15. Sztuczka Justyna
  16. Broniszewska Magdalena
  17. Broniszewska Urszula
  18. Żywczak Sabina
  19. Żywczak Anna
  20. Żywczak Jolanta - zelatorka

Róża LSO bł. Jana Pawła II
Święto patronalne: 22 października

  1. Rusiniak Marzena – zelatorka
  2. Rusiniak Mateusz – zastępca zelatorki
  3. Rusiniak Marek
  4. Marusia Michał
  5. Marusia Grzegorz
  6. Białowodzki Jakub
  7. Baran Dominika
  8. Sztuczka Paweł
  9. Sztuczka Rafał
  10. Podgórni Patryk
  11. Sztuczka Andrzej
  12. Rusiniak Małgorzata
  13. Petrylak Jakub
  14. Broniszewski Artur
  15. Broniszewski Marcin
  16. Rusiniak Tomasz
  17. Kucz Maria
  18. Rykowska Katarzyna
  19. Rusiniak Magdalena
  20. Sztuczka Szymon

Róża Niewiast Św. Barbary
Święto patronalne: 4 grudnia

  1. Ogórek Zofia – zelatorka
  2. Majkrzak Teresa – zastępca zelatorki
  3. Tokarczyk Anna
  4. Żywczak Stefania
  5. Ogórek Maria
  6. Jabrocka Lucyna
  7. Ogórek Teresa
  8. Długosz Janina
  9. Wójtowicz Magdalena
  10. Żywczak Elżbieta
  11. Serkis Aniela
  12. Serkis Elżbieta
  13. Smutek Monika
  14. Szwala Stefania
  15. Smutek Maria
  16. Gumulak Halina
  17. Bołoz Nina
  18. Gumulak Iwona
  19. Zielińska Anna
  20. Petrylak Antonina

Róża Niewiast Św. Rity
Święto patronalne: 22 maja

  1. Olipra Maria – zelatorka
  2. Białowodzka Anna – zastępca zelatorki
  3. Maślanka Lidia
  4. Sekuła Stanisława
  5. Jojczyk Maria
  6. Bagnicka Mieczysława
  7. Horska Michalina
  8. Keklak Stefania
  9. Hnatyszak Teodora
  10. Białowodzka Halina
  11. Zielińska Stefania
  12. Mamiak Justyna
  13. Hnatyszak Stanisława
  14. Kmiecik Lucyna
  15. Wnęk Maria
  16. Podgórni Aneta
  17. Dobosz Maria
  18. Pawlik Rozalia
  19. Bołoz Elżbieta
  20. Kuźlak Albina

Róża Niewiast Św. Jadwigi królowej
Święto patronalne: 8 czerwca

  1. Baziak Katarzyna – zelatorka
  2. Baziak Bożena
  3. Białowodzka Barbara
  4. Bogaczyk Janina
  5. Dereń Bronisława
  6. Hnatyszak Katarzyna
  7. Hnatyszak Krystyna
  8. Hnatyszak Maria
  9. Izworska Zofia – zastępca zelatorki
  10. Jabrocka Małgorzata
  11. Jarzębak Celina
  12. Kowalska Danuta
  13. Kuc Genowefa
  14. Łękawska Maria
  15. Mamiak Olga
  16. Maślanka Helena
  17. Mikołajczyk Julia
  18. Poręba Anna
  19. Potępa Stefania
  20. Węgrzyn Janina

Róża Niewiast Św. Teresy
Święto patronalne: 1 października

  1. Gumulak Kazimiera – zelatorka
  2. Kmiecik Bronisława - zastępca zelatorki
  3. Baran Danuta
  4. Broniszewska Bożena
  5. Bołoz Michalina
  6. Dziubińska Czesława
  7. Gardoń Ewa
  8. Król Janina
  9. Mamiak Bernadetta
  10. Mamiak Władysława
  11. Mikulak Bernadetta
  12. Rusiniak Bożena
  13. Rusiniak Maria
  14. Toczek Danuta
  15. Hnatyszak Bożena
  16. Hnatyszak Małgorzata
  17. Sztuczka Maria
  18. Żywczak Maria
  19. Żywczak Elżbieta
  20. Zielińska Maria

Róża Niewiast Św. Faustyny
Święto patronalne: 5 października

  1. Baziak Agnieszka
  2. Diakow Agnieszka
  3. Dropek Maria – zastępca zelatorki
  4. Gumulak Aniela
  5. Gumulak Michalina
  6. Jabrocka Stefania
  7. Jabrocka Krystyna
  8. Kucz Lucyna
  9. Marusia Marta
  10. Mikulak Maria
  11. Nowaczyk Bogumiła
  12. Piwowar Irena
  13. Rusiniak Stefania
  14. Sikorska Elżbieta - zelatorka
  15. Stec Anna
  16. Tokarczyk Beata
  17. Wachowiak Stefania
  18. Weber Renata
  19. Zielińska Teresa
  20. Żywczak Stefania c. Władysława

Róża Niewiast Św. Weroniki
Święto patronalne: 4 lutego

  1. Pustułka Aniela – zelatorka
  2. Kluska Janina – zastępca zelatorki
  3. Bagnicka Aleksandra
  4. Bołoz Małgorzata
  5. Bołoz Janina
  6. Dobosz Joanna
  7. Fiedor Janina
  8. Górecka Maria
  9. Król Kazimiera
  10. Lisowska Agnieszka
  11. Łomnicka Bożena
  12. Maślanka Renata
  13. Pawlik Dominika
  14. Polańska Agnieszka
  15. Stolarczyk Agnieszka
  16. Szwala Renata
  17. Weber Zofia
  18. Węgrzyn Lidia
  19. Zielińska Józefa
  20. Stolarczyk Krystyna

Róża Mężczyzn Św. Ojca Pio
Święto patronalne: 23 września

  1. Jabrocki Leon – zelator
  2. Ogórek Ryszard – zastępca zelatora
  3. Jabrocki Andrzej
  4. Serkis Jan
  5. Serkis Wacław
  6. Żywczak Józef
  7. Kulig Mirosław
  8. Mikulak Antoni
  9. Szwala Adam
  10. Król Kazimierz
  11. Turek Karol
  12. Walczak Zbigniew
  13. Podgórni Kazimierz
  14. Rusiniak Michał
  15. Rusiniak Józef
  16. Jabrocki Jan
  17. Hnatyszak Adam
  18. Potoniec Bogdan
  19. Zieliński Czesław
  20. Zieliński Zbigniew

Róża Mężczyzn Św. Franciszka
Święto patronalne: 4 października

  1. Białowodzki Bogdan – zelator
  2. Jabrocki Marek – zastępca zelatora
  3. Lisowski Zbigniew
  4. Maślanka Władysław
  5. Diakow Tomasz
  6. Jojczyk Kazimierz
  7. Baziak Tomasz
  8. Bogaczyk Marian
  9. Bagnicki Zygmunt
  10. Bołoz Stanisław
  11. Gardoń Andrzej
  12. Marusia Lesław
  13. Hnatyszak Józef
  14. Dobosz Dariusz
  15. Pustułka Józef
  16. Pustułka Artur
  17. Białowodzki Rafał
  18. Smutek Zbigniew
  19. Tomasiak Jan
  20. Maślanka Zdzisław

Róża Mężczyzn Św. Stanisława Kostki
Święto patronalne: 18 września

  1. Bołoz Stanisław – zelator
  2. Tokarczyk Andrzej – zastępca zelatora
  3. Białowodzki Aleksander
  4. Białowodzki Marek
  5. Bołoz Adam
  6. Bołoz Michał
  7. Fiedor Zygmunt
  8. Gumulak Kazimierz
  9. Gumulak Tadeusz
  10. Kuźlak Bolesław
  11. Kuźlak Paweł
  12. Mamiak Józef
  13. Mamiak Marcin
  14. Mikulak Edward
  15. Pawlik Józef
  16. Pawlik Mirosław
  17. Walczak Bronisław
  18. Wnęk Jan
  19. Zieliński Eugeniusz
  20. Żywczak Jan

Róża Mężczyzn Św. Floriana
Święto patronalne: 4 maja

  1. Baziak Eugeniusz
  2. Broniszewski Kazimierz – zastępca zelatora
  3. Dobosz Józef
  4. Gardoń Jan
  5. Gumulak Władysław
  6. Hnatyszak Jan
  7. Keklak Michał
  8. Keklak Wiesław
  9. Łomnicki Aleksander
  10. Mikołajczyk Tadeusz
  11. Rusiniak Władysław
  12. Sekuła Stanisław
  13. Sikorski Andrzej - zelator
  14. Sztuczka Ryszard
  15. Weber Janusz
  16. Tokarczyk Krzysztof
  17. Węgrzyn Jan
  18. Zieliński Jan
  19. Żywczak Jan s. Tomasza
  20. Żywczak Władysław

Nadzwyczajni Szafarze Komunii Świętej

Robert Śmigowski

Foto

Parafia w Wierchomli - Wspólnoty Parafia w Wierchomli - Wspólnoty Parafia w Wierchomli - Wspólnoty